Rezultatet me klubet “big”, Sinisa Mihajlovic trajneri i muajit në Serie A

Sinisa Mihajlovic është trajneri i muajit në Serie A. Lega ka votuar dhe nuk ka pasur dyshime për këtë. Çmimin trajneri serb nuk e ka marrë prej luftës së tij ndaj sëmundjes së leucemisë, por prej rezultateve që Bologna regjistroi.

“Lega Serie A komunikon se Sinisa Mihajlovic ka fituar çmimin trajneri i muajit prill, në bazë të rezultateve të marra në nga java e 31-të deri në javën e 34-t, plus ta prapambeturën e javës së 20-të”.

Rezultatet e marrë me Juventusin, Milanin dhe Interin kishin peshën më të madhe për këtë vlerësim, pasi me dy të parat Bologna barazoi dhe më pas mundi kampionët në fuqi të Italisë. / oversport.tv

Foto: Bologna FC 1909, Facebook