Rikthehet Balotelli! Mancini publikon listën, 7 lojtarë të rinj te Italia

Mario Balotelli rikthehet në kombëtare. Është konfirmuar tashmë edhe zyrtarisht pasi Roberto Mancini ka publikuar listën me 35 lojtarët e grumbulluar, në kuadër të sfidave të marsit për kualifikueset e “Katar 2022”.

Lojtarët do të zhvillojnë stërvitjet e programuara nga e mërkura më datë 26 janar, deri të premten më 28 janar.

Konfirmohet edhe grumbullimi i Joao Pedro nga Cagliari dhe Luiz Felipe nga Lazio. Të dy lojtarët janë brazilianë të natyralizuar në italianë.

Shumë emra të rinj ndërkohë në këtë grumbullim, ku shtatë lojtarë do të jenë për herë të parë në grumbullim me kombëtaren. Kështu, do të jetë hera e parë në kombëtare për Carnesecchi, Luiz Felipe, Scalvini, Fagioli, Frattesi, Samuele Riçi dhe Joao Pedro.

Lista e plotë:

Portierë: Marco Carnesecchi (Cremonese), Alessio Cragno (Cagliari), Alex Meret (Napoli), Salvatore Sirigu (Genoa).

Mbrojtës: Alessandro Bastoni (Inter), Cristiano Biraghi (Fiorentina), Davide Calabria (Milan), Giorgio Chiellini (Juventus), Mattia De Sciglio (Juventus), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Alessandro Florenzi (Milan), Luiz Felipe (Lazio), Gianluca Mancini (Romë), Luca Pellegrini (Juventus), Giorgio Scalvini (Atalanta), Rafael Toloi (Atalanta).

Mesfushorët: Nicolò Barella (Inter), Bryan Cristante (Roma), Nicolò Fagioli (Cremonese), Davide Frattesi (Sassuolo), Manuel Locatelli (Juventus), Matteo Pessina (Atalanta), Samuele Riçi (Empoli), Stefano Sensi (Inter), Sandro Tonali (Milano).

Sulmues: Mario Balotelli (Adana Demirspor), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Joao Pedro (Cagliari), Giacomo Raspadori (Sassuolo), Gianluca Scamoloca (Sassuolo) , Mattia Zaccagni (Lazio), Nicolò Zaniolo (Roma). /oversport.tv