Rinovimet vazhdojnë, Manchester City zyrtarizon edhe portierin amerikan

Manchester City vazhdon me procesin e rinovimit të kontratave dhe sot ka qenë radha e portierit të dytë të skuadrës, amerikanit Zack Steffen.

Shtatlarti 26-vjeccar i ka thënë “po” kampionëve të Anglisë dhe ka nënshkruar një marrëveshje të vlefshme deri më 30 qershor 2025.

Steffen është pjesë e Manchester City prej verës së vitit 2020, kur u kthye nga Fortuna Dusseldorf ku  anglezët e kishin lënë në huazim dhe ai kishte luajtur 17 ndeshje si titullar në Bundesliga. / oversport.tv