Romario shqetëson mbështetësit e tij, shtrohet me urgjencë në spital

Legjenda e Barcelonës dhe Brazilit, Romario është shtruar me urgjencë në spital, për të hequr fshikëzën e tëmthit.

Romario, 55 vjeç, u shtrua në spital të enjten në spitalin Copa Star në Copacabana, në zonën jugore të kryeqytetit të Fluminense, dhe mbetet nën shoqërimin e ekipit mjekësor, siç shpjegohet nga spitali.

Ai nuk dha detaje të tjera në lidhje me gjendjen e tij shëndetësore.

Nga ana e saj, zyra e shtypit e senatorit konfirmoi se ish -futbollisti, kampion me ekipin brazilian, golashënuesi dhe lojtari më i mirë në Kupën e Botës 1994 në Shtetet e Bashkuara, iu nënshtrua një operacioni për të hequr fshikëzën e tëmthit dhe se procedura “shkoi pa probleme .. “.

“Romario është nën vëzhgim dhe duhet të lirohet në ditët e ardhshme,” tha ekipi i tij në një shënim./Oversport.tv