Ronaldo tek Olympiakos? Flet drejtoresha: Asnjëherë nuk i dihet

Transferimi i Cristiano Ronaldo tek ekipi grek i Olympiacos nuk është thjesht një ëndërr. Në një intervistë të dhënë për “Tuttosport”, drejtoresha e Olympiakos, Lina Souloukou foli për mundësinë e transferimit të yllit portugez tek ekipi grek.

Ajo u përpoq të jepte një përgjigje diplomatike por pa e përgënjeshtruar mundësinë e një transferimi: “Asnjëherë nuk i dihet. Marinakis e do aq shumë Olympiakosin dhe nuk do të ndalojë kurrë së përmirësuari klubin. Ne nuk vendosim kufij. Motoja jonë është” Ne vazhdojmë të ëndërrojmë “. Sa i përket Cristiano Ronaldos, unë kam fanellën e tij në shtëpi”.

Më pas ajo foli edhe për një transferim tjetër të mundshëm të trajnerit portugez, Jose Mourinho.

“Mourinho është një trajner i shkëlqyer, është numri një. Unë jam i sigurt se ai do të ketë sukses në Romë. Megjithatë, meqenëse unë punoj për Olympiakos, ne kemi një tjetër trajner portugez, Pedro Martins. Me të kemi arritur shumë rezultate të jashtëzakonshme”. /oversport.tv