Rrezikon karrierën prej aritmisë? Aguero thyen heshtjen me një “cicërimë”

Sergio Aguero ka thyer heshtjen pas lajmeve të fundit që dolën paraditen e sotme. “Catalunya Radio” raportonte sot se mjekët kanë këshilluar argjentinasin të mos luajë futboll.

E gjitha kjo për shkak se problemet në zemër nuk ia lejojnë të zhvillojë aktivitete fizike të rënda. Vetë futbollisti i Barcelonës nuk ka konfirmuar e as mohuar gjë.

“Nisur nga thashethemet e fundit, ju them se jemi duke ndjekur udhëzimet e mjekëve të klubit, duke bërë analizat dhe trajtimin.

Do shoh ecurinë time brenda 90 ditëve. Gjithmonë pozitiv!”, shkruan Aguero në postimin e tij në Twitter.

Sulmuesi shfaqi probleme në ndeshjen kundër Alaves dhe u dërgua në spital, ku pas kontrolleve mjekësore u vu re që kishte aritmi. / oversport.tv