Sa shumë emra të njohur pa skuadër, lista e plotë e lojtarëve të lirë në Serie A

Nga dita e sotme janë të shumtë lojtarët e njohur të kampionatit italian, që kanë mbetur zyrtarisht pa skuadër. Emra të frikshëm, që kanë mbetur të lirë, pas sezonit të fundit të Serie A.

Nga Ibrahimovic te Dybala, nga Romagnoli te Bernardeschi, nga Belotti te Mertens sa për të përmendur disa kampionë.

Ja dhe lista e plotë e lojtarëve të Serie A, që nga dita e sotme janë lojtarë të lirë:

Portierë

David Ospina (Napoli)

Thomas Strakosha (Lazio)

Antonio Mirante (Milan)

Francesco Bardi (Bologna)

Samir Ujkani (Empoli)

Eugenio Lamanna (Monza)

Antonio Santurro (Udinese)

Gabriel (Lecce)

Mbrojtës

Alessio Romagnoli (Milan)

Patric (Lazio)

Luiz Felipe (Lazio)

Kevin Malcuit (Napoli)

Faouzi Ghoulam (Napoli)

Maya Yoshida (Sampdoria)

Davide Santon (Roma)

Cristian Ansaldi (Torino)

Federico Peluso (Sassuolo)

Stefan Strandberg (Salernitana)

Riccardo Fiamozzi (Empoli)

Jordan Lukaku (Lazio)

Alessandro Crescenzi (Cremonese)

Marvin Zeegelaar (Udinese)

Jorge Silva (Lazio)

Mesfushorë

Franck Kessie (Milan)

Federico Bernardeschi (Juventus)

Matias Vecino (Inter)

José Callejon (Fiorentina)

Albin Ekdal (Sampdoria)

Filip Djuricic (Sassuolo)

Tomas Rincon (Torino)

Diego Perotti (Salernitana)

Jacopo Sala (Spezia)

Daniel Bessa (Hellas Verona)

Cristiano Lombardi (Lazio)

Petar Micin (Udinese)

Nicolas Viola (Bologna)

Antonino Ragusa (Lecce)

Sulmues

Zlatan Ibrahimovic (Milan)

Paulo Dybala (Juventus)

Andrea Belotti (Torino)

Dries Mertens (Napoli)

Sebastian Giovinco (Sampdoria)

Ilija Nestorovski (Udinese)

Federico Santander (Bologna)

Diego Falcinelli (Bologna)