Salah pranë rinovimit me Liverpool, do të përfitojë sa Cristiano Ronaldo

Mohamed Salah është shumë pranë marrëveshjes për një kontrat të re me Liverpool. Sipas asaj që raporton Mirror, sulmuesi egjiptian është bindur nga oferta e re e klubit dhe tashmë po mendon që ta përfundojë karrierën e tij në “Anfield”.

Më parë Salah refuzoi një ofertë të bërë nga drejtuesit e Liverpool nga e cila do të përfitonte 400 mijë paund në javë. Kjo gjë krijoi frikë në “Anfield”, me drejtuesit që mund të humbnin Salah me parametër zero në verën e vitit 2023.

Sakaq, tashmë mungon vetëm firma nën kontratë pasi marrëveshja e re është gjetur. Salah do të përfitojë nga kontrata e re rreth 500 mijë paund në javë. Ai do të bëhet një nga lojtarët më të paguar në Premier League, pasi do të përfitojë po aq sa Cristiano Ronaldo. /oversport.tv

Foto: Liverpool FC, Facebook