Salernitana zyrtarizon trajnerin e ri, do të jetë Stefano Colantuono

Pak orë pas shkarkimit të trajnerit Fabrizio Castori, Salernitana ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Lajmi u bë I ditur nga klubi Nëpërmjet një njoftimi zyrtar në kanalin e tyre zyrtar.

Ata bën të ditur se trajneri i ri do të jetë Stefano Colantuono. Italiani  rikthehet përsëri tek ekipi salern pas tre vitesh, në kohën kur e ka drejtuar në Serie B.

Colantuono nuk kishte trajnuar më asnjë ekip pas eksperiencës së tij të fundit me Salernitana. Megjithatë, më parë ai ka trajnuar ekipe si Torino, Atalanta dhe Palermo. /oversport.tv