Sarri: Pres diçka nga merkato, na mungon cinizmi

Pas humbjes ndaj Sassuolos, në konferencë për shtyp doli edhe trajneri i Lazios, Maurizio Sarri. Ai tha se dy dëmtimet e Zaccagni dhe Pedro ndikuan shumë në këtë takim dhe se ekipi ka ende shumë punë për t’u përmirësuar.

HUMBJA-“Fatkeqësia e ndeshjes sonë ishte humbja e dy lojtarëve që po bënin shumë mirë gjatë ndeshjes, ata ishin të gjallë dhe të shkëlqyer, si Zaçagni dhe Pedro. Ishte e vështirë t’i humbja gjatë ndeshjes”.

MERKATO- “Unë gjithmonë pres diçka. Tani duhet të kemi ide të qarta se çfarë mund të jetë e dobishme për ne, le të shohim se çfarë mund të bëjmë. Diçka po na mungon, le të shohim nëse ka mundësi për të mbushur ndonjë boshllëk të vogël”.

OBJEKTIVAT- “Le të përpiqemi të ndërtojmë më mirë. Jemi të brishtë dhe jo shumë logjikë në situata të caktuara. Ka mungesë cinizmi, duhet të rritemi shumë në menaxhimin e momenteve të ndeshjes”. /oversport.tv