Sassuolo-Inter formacionet zyrtare, Inzaghi vendos titullar Asllanin

Sot në “Mappei Stadium” ekipi vendas Sassuolo pret ekipin e Interit ku këta të fundit kërkojnë me patjetër 3 pikët për tu ngjitur në tabelë.

Ekipi i Sassuolos dhe i Interit bëjnë publikë formacionet që do te zbresin në fushe sot për javën e nëntë te Serie A në orën 15:00.

Sassuolo (4-3-3): Consigli; Toljan, Erlic, Ferrari, Rogerio; Frattesi, Maxime Lopez, Thorstvedt; Ceide, Pinamonti, Laurienté.

Inter (3-5-2): Onana; D’Ambrosio, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Asllani, Calhanoglu, Dimarco; Dzeko, Lautaro.