Sassuolo-Milan dhe Inter-Sampdoria, publikohen formacionet zyrtare

Sassuolo-Milan dhe Inter-Sampdoria janë duelet e orës 18:00, nga të cilat del edhe fituesi i titullit kampion. Të dyja duelet do të transmetohen në Oversport përmes platformës Tibo, ndërkohë që tashmë janë zbardhur edhe formacionet zyrtare.

INTER-SAMPDORIA
INTER (3-5-2):
Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Correa, Lautaro Martinez. Trajner: Inzaghi.

SAMPDORIA (4-5-1): Audero; Bereszynski, Ferrari, Yoshida, Augello; Candreva, Rincon, Vieira, Thorsby, Sabiri; Caputo. Trajner: Giampaolo.

SASSUOLO-MILAN
SASSUOLO (4-2-3-1): Consigli; Muldur, Ayhan, Ferrari, Kyriakopoulos; Maxime Lopez, Matheus Henrique; Berardi, Frattesi, Raspadori; Scamacca. Trajner: Dionisi.

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Kessié; Saelemaekers, Krunic, Leao; Giroud. Trajner: Pioli. / oversport.tv