Sassuolo-Milan në Oversport, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes

Milani rikthehet në “Mapei Stadium” aty ku u kurorëzua kampion i Serie A në sezonin e kaluar. Përballë do të ketë sërish Sassuolon që këtë sezon ka humbur disa nga pjesët e saj të rëndësishme.

Në prag të kësaj sfide e cila starton në orën 18:30 dhe që mund ta ndiqni live dhe ekskluzivisht në Oversport dhe Tibo, janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Rikthehet titullar për kuqezinjtë Simon Kjaer, ndërsa do ta nisë nga minuta e parë edhe Pobega.

Formacionet zyrtare

Sassuolo, 4-3-3: Consigli, Toljan, Erlic, Ferrari, Rogerio; Frattesi, Maxime Lopez, Thorstvedt; Berardi, Pinamonti, Kyriakopoulos.

Milan, 4-2-3-1: Maignan; Florenzi, Kjaer, Tomori, Hernandez; Bennacer, Pobega; Saelemaekers, Diaz, Leao; Giroud.