Sevilla nuk pyet për Espanyol, Dortmund “bie” ndaj M’Gladbach

Borussia Dortmund ka dështuar kundër Borussia M’Gladbach, kurse në Spanjë Sevilla është ngjitur në vendin e dytë pas fitores 2-0 të arritur kundër Espanyol në shtëpi.

Verdhezinjtë u mposhtën me rezultatin 1-0 në transfertë. Zakaria e ndëshkoi skuadrën e Dortmund në pjesën e parë dhe më pas rezultati nuk ndryshoi deri në fund.

Kjo humbje i hoqi mundësinë miqve të kapnin vendin e dytë në renditje, pas humbjes që pësoi skuadra e Ëolfsburg kundër Hoffenheim.

Për të kaluar në LaLiga, Sevilla ka bërë detyrën kundër Espanyol që kishet aktivizuar nga minuta e parë mesfushorin e kombëtares shqiptare, Keidi Bare.

En Nesyri e zhbllokoi ndeshjen pas pak më shumë dhjetë minuta lojë, kurse Rafa Mir tre minuta nga fundi realizoi golin që i dha fund këtij dueli.

BUNDESLIGA (JAVA 6) E LALIGA (JAVA 7)

Borussia M’Gladbah-Dortmund 1-0
Shënues:
Zakaria 37’

Sevilla-Espanyol 2-0
Shënues:
En Nesyri 13’, Mir 87’

/ oversport.tv