Shkëndija e Akademija i përgjigjen Shkupit, Renova thyen Rabotnickin

Akademija Pandev dhe Shkëndija e Tetovës i janë përgjigjur skuadrës së Shkupit, që fitoi një ditë më parë dhe tashmë bardhekaltrit kryesojnë me 10 pikë më shumë.

Akademija triumfoi në transfertë kundër Tikves me rezultatin 2-1. Po jashtë luante edhe Shkëndija, që mposhti 2-0 skuadrën e Skopje.

Braziliani Menselao Andre e zhbllokoi ndeshjen, kurse Adonis Shala realizoi golin e qetësisë. Nga ekipet shqiptare sot triumfoi edhe Renova, që likuidoi 2-1 Rabotnickin me golat e Ramzifaik Selmanit.

LIGA 1 MAQEDONI E VERIUT – JAVA 24

Borec-Makedonija GP 0-1

Skopje-Shkëndija 0-2
Shënues:
Menselao Andre 11’, Shala 64’

Pelister-Bregalnica 2-0

Renova-Rabotnicki 2-1
Shënues:
Selmani 49’, (pen.) 58’ / Rusevic 90’

Tikves-Akademija Pandev 1-2

Foto: KF Shkendija, Facebook