Shkupi lokomotivë në Maqedoninë e Veriut, Shkëndija mban hapin

Shkupi nuk ka falur në transfertën me Borec dhe vazhdon të kryesojë me 7 pikë diferencë. Bardhekaltrit triumfuan 3-0 sot dhe Adetunji ishte ylli i takimit, me dy gola të shënuar, ndërkohë që edhe Gjorgjievski la shenjën e tij në fund.

Ndjekësit e Akademija Pandev nuk kanë gabuar në shtëpi ndaj Pelister, edhe pse fituan me rezultatin minimal 1-0. Të njëjtën gjë ka bërë edhe Shkëndija e Tetovës, kampione në fuqi, kundër FK Skopje.

Sindrit Guri ishte sërish protagonist dhe shënoi golin trepikësh për kuqezinjtë, që përforcojnë pozitat në vendin e tretë dhe mbajnë hapin e dy skuadrave të kreut.

LIGA 1 MAQEDONI E VERIUT – JAVA 18

Akademija Pandev-Pelister 1-0

Borec-Shkupi 0-3
Shënues:
Adetunji 20’, 70’, Gjorgjievski 86’

Rabotnicki-Makedonija GP 1-2

Shkëndija-FK Skopje 1-0
Shënues:
Guri 69’

/ oversport.tv