Shkupi marshon drejt titullit, Shkëndija barazon në derbin e Tetovës

Shkupi nuk ndalet në Maqedoninë e Veriut. Bardhekaltrit kanë mposhtur 3-1 skuadrën e Borec dhe numërojnë 13 pikë më shumë se Shkëndija dhe Akademija Pandev.

Në duelin e sotëm Senghor u bë protagonist në pjesën e parë, duke shënuar gol dhe më pas autogol, kurse Adetunji riktheu epërsinë për Shkupin. Në fund Margelashvili realizoi edhe golin e qetësisë.

Derbi Shkëndija-Renova përfundoi në barazim 1-1, edhe pse kuqezinjtë shënuan të parë me anë të Ferhan Hasanit. Në minutat e fundit Shefit Shefiti ndëshkoi ish-skuadrën e tij dhe i hoqi fitoren nga duart.

Fitore e rëndësishme për Strugën sot, që likuidoi me rezultatin 1-0 FK Skopje, falë golit të realizuar nga Radic. Tre pikë që i shërbejnë shumë Shkupit për t’u shkëputur nga zona e ftohtë. / oversport.tv

LIGA 1 MAQEDONI E VERIUT – JAVA 27

Rabotnicki-Tikves 2-0

Akademija Pandev-Pelister 1-1

Makedonija GP-Bregalnica 0-1

Shkëndija-Renova 1-1
Shënues:
Hasani 36’ /

Shkupi-Borec 3-1
Shënues:
Senghor 18’, Adetunji 66’, Margelashvili 82’/ Senghor (aut.) 21’

Struga-Skopje 1-0
Shënues:
Radic 67’