Shorti i Botërorit, Zanetti: Jam i qetë për Argjentinën, Messi do të jetë vendimtar

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti, “ndihet i qetë” për Argjentinën dhe sheh një Leo Messi të lumtur për të cilin është diçka vendimtare. Zanetti ndodhet në Doha, ku do të marrë pjesë sot në shortin e Kupës së Botës.

“Jam i qetë për Argjentinën, ne luajmë mirë. Grupi është solid dhe i bashkuar. Kjo është arsyeja pse unë jam i qetë”, tha ai për TYC Sports.

Argjentina është në vazon e parë, që do të thotë se mund të përballet me rivalët e saj Gjermaninë gjatë fazës së grupeve pasi janë në vazon 2.

“Gjermania gjithmonë shkon deri në fund, nuk e di se si ia del, por gjithmonë ia del”, tha Zanetti.

“Le të shohim se çfarë do të na rezervojë shorti. Ne kemi besim. Leo Messi është shumë i lumtur dhe mendoj se do të jetë vendimtar, ashtu si Angel Di Maria. Por i gjithë grupi ka besim. Fitimi i Kupës së Amerikës së Jugut ishte diçka thelbësore. Tani presim Kupën e Botës”. /oversport.tv

Foto: Inter, Facebook