S’ka surpriza, Gasperini i ka të gjithë gati për Champions

Atalanta ka dorëzuar në Uefa listën me 25 lojtarë që do të përfaqësojnë skuadrën zikaltër në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve.

Është e njëjta skuadër që Gasprini ka “dizenjaur” për Sërinë A, sigurisht duke shtuar edhe blerjet e reja, i fundit Koopmeiners, në vend të Gollini dhe Romero.

Gjimshiti rikthehet të luajë mes më të mirave të kontinentit.

Ja dhe lista e plotë e lojtarëve:

Portierë: Musso, Sportiello, Rossi.

Mbrojtës: Demiral, Djimsiti, Toloi, Palomino, Lovato, Gosens, G. Pezzella, Maehle, Hateboer, Zappacosta, Scalvini.

Mesfushorë: De Roon, Koopmeiners, Freuler, Pasalic, Malinovskyi, Pessina, Miranchuk.

Sulmues: Ilicic, Zapata, Muriel, Piçoli.