Skocia ia del me sukses në Moldavi, siguron fazën play-off për “Katar 2022”

Moldavia nuk ka rezistuar dot, siç ka bërë pothuajse në të gjitha ndeshjet e kualifikuese të “Katar 2022”. Këtë herë përballë kishte Skocinë dhe britanikët ishin të motivuar për të fituar dhe ia kanë dalë.

Skocia triumfoi me rezultatin e pastër 2-0 dhe siguroi matematikisht vendin e dytë që e çon në “play-off” për Kampionatin Botëror.

Patterson e zhbllokoi ndeshjen në fundin e pjesës së parë, kurse Adams realizoi golin e sigurisë në fraksionin e dytë të lojës. Moldavia nuk kishte fuqi të reagonte dhe Skocia iu gëzua fitores dhe sigurimit të vendit të dytë.

Moldavi-Skoci 0-2
Shënues:
Patterson 38’, Adams 65’

/ oversport.tv