Strakosha mund të largohet nga Lazio, në derë trokasin miliarderët e Anglisë

Emri i Thomas Strakoshës është kthyer në një temë të nxehtë për merkaton e Lazios. Portieri shqiptar nuk po gjen hapësirën e duhur në ekipin kryeqytetas dhe po mendon për alternativa të reja.

Së fundmi, në derën e agjentit të tij kanë trokitur miliarderët e Newcastle. Pas zyrtarizimit të trajnerit të ri, ekipi anglez po kërkon të përforcojë ekipin që në merakton e janarit. Kështu, për portën, drejtuesit e “qymyrxhinjve” po mendojnë afrimin e gardianit kuqezi.

Sipas “The Sun” edhe drejtuesit lacial janë të interesuar që të shesin Strakoshën në merkaton e janarit. Kështu, ata do të përfitonin nga shitja e tij të paktën disa milionë euro, ndryshe nga largimi në fundin e sezonit. Strakoshës i përfundon kontrata dhe rreziku për t’u larguar me parametër zero është një opsion që nuk do të preferohej nga Lotito. /oversport.tv