Struga s’e ndal dot Akademija Pandev, Shkëndija ia del në shtesë ndaj Tikves

Shkëndija ka triumfuar me vështirësi kundër Tikves, me rezultatin 2-1, dhe ruan ritmin e Shkupit kryesues dhe Akademija Pandev.

Kuqezinjtë shënuan të parët sot me Doriev, kurse miqtë barazuan me Varelovksi. Shkëndija nuk u dorëzua dhe në shtesë me Nafiun realizoi golin e fitores.

Struga është mposhtur nga Akademija Pandev, 0-1, dhe diferenca e këtyre të fundit me Shkupin e vendit të parë mbetet 10 pikë.

LIGA 1 MAQEDONI E VERIUT – JAVA 23

Akademija Pandev-Struga 1-0
Shënues:
Sharkoski 12’

Bregalnica-Borec 3-0

Makedonija GP-Skopje 1-1

Shkëndija-Tikves 2-1
Shënues:
Doriev 21’, Nafiu 90+1’ / Varelovksi 75’

Foto: KF Shkendija, Facebook