Suedia publikon listën, Ibra një nga “armët” për finalen me Spanjën

Zlatan Ibrahimovic rikthehet në kombëtares sërish. Sulmues i Milanit, pas rikuperimit dhe formës së mirë që po kalon me kuqezinjtë, është përfshirë në listën e Suedisë.

Nordikët do të luajnë ndeshjet e fundit të kualifikueseve të Botërorit 2022, kundër Gjeorgjisë dhe Spanjës më 11 dhe 14 nëntor.

Me iberikët është finale për vendin e parë, që të çon në Botërorin e Katarit. Trajneri Janne Andersson ka bërë zgjedhjet e tij dhe sot është publikuar lista e lojtarëve që do të ketë në dispozicion. / oversport.tv