Superiorja rikthehet të hënën, ja kalendari i tre javëve të ardhshme të kampionatit

Fundjava ka qenë pushim për skuadrat e Superiores, pasi në mesjavë ishin të impenjuara në Kupën e Shqipërisë, ku u luajtën ndeshjet e kthimit të turit të dytë.

Kalendari është shumë i ngjeshur në këtë pikë të sezonit dhe ekipet e elitës së futbollit shqiptar do të zbresin sërish në fushë të hënën dhe të martën për të zhvilluar ndeshjet e javës së 20-të.

Java e 21-të dhe ajo e 22-të do të luhen normalisht në fundjavë. Ja dhe kalendari i plotë i tre javëve të ardhshme të “Abissnet Superiore”, të cilat mund ti ndiqni live dhe ekskluzivisht në Oversport dhe Tibo.

Java e 20-të

E hënë 6 shkurt

Egnatia-Tirana         ora 13:00

Partizani-Laçi           ora 19:00

E martë 7 shkurt

Kastrioti-Erzeni       ora 13:00

Teuta-Bylis               ora 16:00

Vllaznia-Kukësi        ora 19:00

Java e 21-të

11 shkurt

Laçi-Egnatia             ora 13:00

Kukësi-Kastrioti       ora 13:00

12 shkurt

Bylis-Partizani         ora 13:00

Erzeni-Teuta                        ora 16:00

Tirana-Vllaznia        ora 16:00 (Shkodër)

Java e 22-të

18 shkurt

Laçi-Bylis                   ora 13:00

Teuta-Kukësi            ora 16:00

Partizani-Erzeni      ora 19:00

19 shkurt

Kastrioti-Tirana       ora 13:00

Egnatia-Vllaznia      ora 13:00