Surprizon Laporta: Pavarësisht rezultatit sot, Koeman mbetet trajneri ynë

Ronald Koeman do të vazhdojë të jetë trajneri i Barcelonës edhe pas ndeshjes së sotme kundër Atleticos së Madridit.

Ai që e konfirmon këtë është vetë Joan Laporta, presidenti i skuadrës blaugrana në një konferencë për shtyp:

“Pavarësisht rezultatit, Koeman do të vazhdojë të jetë trajneri jonë. Ai është simboli i kësaj Barcelone. Duhet ti japim besim, sepse vendosi të bëhej trajneri ynë në një moment shumë të vështirë institucional dhe sportiv”.

Rezultatet e dobëta të këtij sezoni, veçanërisht në Champions kanë detyruar drejtuesit që të mendojnë shkarkimin e holandezit. Madje ka kohë që në media qarkullojnë emrat e kandidatëve për stolin e Barcelonës.

Koeman dukej se e kishte pranuar fatin e vet dhe në konferencën e djeshme, la të nënkuptohej se sfida kundër Atleticos së Madridit do të ishte e fundit në krye të katalanasve.

Por, Laporta ka ndryshuar totalisht qëndrim dhe tashmë del në krah të trajnerit, duke e konfirmuar në krye të pankinës së Barcelonës. / Oversport.tv