Szczesny fut në dilema Juventusin, dy emra të njohur në “skaner” që tani

Juventusi u mposht nga Napoli dhe në shënjestër është vënë menjëherë portieri Szczesny. Polaku gaboi te goli barazimit dhe tashmë kanë nisur të qarkullojnë zëra për pasuesit e tij.

Nga Spanja përmenden dy portierë të spikatur. “Todofichajes” shkruan se në tavolinën e Juventusit janë David De Gea dhe Keylor Navas.

I pari është pjesë e Manchester United, ndërsa tjetri luan me PSG që afroi në verë kampionin e Europës, Gigio Donnarumma. / oversport.tv