Tacchinardi: Allegri nuk e mendoi këtë situatë, Inzaghi meriton notën 9

Ish-futbollisti dhe trajneri Alessio Tacchinardi u intervistua nga Tuttomercatoweb, ku ndër të tjera komentoi situatën e Juventusit, trajnerin e Interit, Simone Inzaghi, si dhe zbuloi formacionin më të mirë të vitit 2021 në Serie A sipas tij.


kliko mbi imazh për më shumë informacione rreth Mega Shorteut Tibo

Intervista e tij nisi me një koment mbi fjalët e Buffon. Ish-portieri i Juventusit tha se ekipi humbi identitetin pasi erdhi Ronaldo në ekip. Megjithatë, Tacchinardi ka një tjetër pikëpamje.

“Disa fjalë më bënë të çuditshëm. Mund të ndodhë që Ronaldo bëri që Juventusi ta humbasë atë shpirt, por ai gjithmonë linte shpirtin në fushë. Ndoshta duhej ta bënte që të kuptonte shpirtin e Juventusit dhe kjo është e vetmja e metë që ia vë në dukje Buffonit. Ndoshta sot në lojë, Juve ka lojtarë me më pak thellësi, por me më shumë personalitet.”

Ai komentoi gjithashtu edhe fjalët e Capellos kur tha se Allegri bëri gabim që refuzoi Realin për të ardhur te Juvja. “E di që ai refuzoi Realin, por unë do të kisha shkuar. Për mua ai nuk e kishte menduar se do ta gjente veten një ekip kaq të ndryshëm nga ai që la. Për mua Madridi do të kishte qenë një përvojë e bukur dhe ai do të ishte përballur me një tjetër futboll”

TRAJNERI MË I MIRË- “Inzaghi, të cilit i jap notën 9. Ka bërë diçka të jashtëzakonshme. Është shumë inteligjent, ka përfituar nga puna që i ka lënë Conte. Është i mirë, i përulur dhe pse bëri një hyrje si në majë të gishtave”.

FORMACIONI I 2021- “3-5-2 me Szczęsny, De Ligt, Koulibaly, Tomori, Cuadrado, Theo Hernandez, Brozovic, Barella, Frattesi, Zapata, Vlahovic. Trajner Inzaghi”. /oversport.tv