Tenis, Miami Open: Sinner fiton me përmbysje betejën kundër Carreno Busta

Jannik Sinner ka fituar betejën kundër Pablo Carreno Busta në Masterin 1000 pikësh të Miamit. Tenisti italian ndonëse nuk ka luajtur ndeshjen e tij më të mirë, ka arritur të fitojë me përmbysje 2-1 (7-5, 5-7, 5-7), duke i anuluar 5 pikë për ndeshjen spanjollit, në një sfidë që zgjati më shumë se tre orë.

Sinner do të ndeshet me Kyrgios në 1/8 e finales së turneut amerikan, Masteri i dytë 1000 pikësh i sezonit. Australiani ka treguar një formë të mirë, pasi ka eliminuar Rublev dhe Fogninin në turet e mëparshme.

Zverev, Tsitsipas, Alcaraz dhe Medvedev kanë fituar ndeshjet respektive dhe vazhdojnë rrugëtimin e tyre në Miami Open 2022. / Oversport.tv

Foto: Miami Open Twitter