Theo Hernandez dhe Hugo Lloris largohen nga grumbullimi i Francës

Theo Hernandez do të mungojë në ndeshjet e kombëtares franceze në Nations League kundër Austrisë dhe Danimarkës për shkak të një dëmtimi.

Anësori i Milanit është larguar nga grumbullimi i Francës dhe në vend të tij është grumbulluar Lucas Digne.

Didier Deschamps duhet të bëjë edhe pa portierin titullar Hugo Lloris në ndeshjet e ardhshme. Në vend të portierit të Tottenham është grumbulluar Alban Lafont i Nantes. / Oversport.tv

Foto: Equipe de France Twitter