Tirana fiton miqësoren e kampionëve, mposht Shkupin në Turqi

Tirana ka fituar miqësoren mes skuadrave kampione të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, pasi ka mposhtur 2-0 Shkupin në sfidën e luajtur në Turqi.

Pjesa e parë është mbyllur në barazim pa gola, ndërsa në fraksionin e dytë të lojës bardheblutë arritën të gjejnë rrugën e rrjetës 2 herë me Vesel Limaj dhe Taulant Seferin.

Të dyja skuadrat po kryejnë një fazë përgatitore në Turqi për tu përgatitur sa më mirë për ndeshjen e turit të parë të Champions League. / Oversport.tv