Tjetër largim nga Kukësi, klubi zyrtarizon lamtumirën e Pablo De Lucas

Pablo De Lucas nuk do të jetë më një futbollist i Kukësit për sezonin e ardhshëm. Pas Diego Longos është radha e mesfushorit spanjoll për t’u larguar nga verilindorët.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një komunikate zyrtare. Në komunikatë thuhet se palët kanë ndërprerë bashkëpunimin dhe kanë vendosur që mos të rinovojnë kontratën e mesfushorit.

Komunikata e Kukësit

“NJOFTIM I KLUBIT!

FK Kukësi njofton se pas bisedimeve me mesfushorin spanjoll Pablo De Lucas, është vendosur të ndërpritet bashkëpunimi mes palëve. Kontrata e futbollistit përfundoi me fundin e sezonit dhe palët vendosën të mos rinovojnë.

FK Kukësi e falënderon mesfushorin De Lucas dhe i uron suksese në karrierën e tij. Gracias Pablo”.

/oversport.tv