Tomori fiton kombëtaren, Southgate grumbullon mbrojtësin për ndeshjet e radhës

Trajneri i kombëtares angleze të futbollit, Gareth Southgate, ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet e tetorit.

Aaron Ramsdale është një nga portierët e grumbulluar për ndeshjet e radhës, në vend të portierit të Burnley, Nick Pope.

Fikayo Tomori rikthehet në mbrojtje, pasi Trent Alexander-Arnold dhe Harry Maguire do të mungojnë në këto sfida.

Ollie Watkins është grumbulluar në sulm, pasi Dominic Calvert Lewin dhe Patrick Bamford janë të dëmtuar. Ja dhe lista e plotë e Anglisë për ndeshjet e tetorit:

Portierë: Sam Johnstone, Jordan Pickford, Aaron Ramsdale.

Mbrojtës: Conor Coady, Reece James, Tyrone Mings, Luke Shaw, John Stones, Fikayo Tomori, Kieran Trippier, Kyle Walker.

Mesfushorë: Phil Foden, Jordan Henderson, Jesse Lingard, Mason Mount, Kalvin Phillips, Declan Rice.

Sulmues: Jack Grealish, Harry Kane, Bukayo Saka, Jadon Sancho, Raheem Sterling, Ollie Watkins.