Tottenham provon humbjen e parë në kampionat, dëmtohet Eric Dier

Në javën e katërt të Premier League, vjen edhe humbja e parë në kampionat për Tottenham.

Në fushën e Crystal Palace, londinezët dorëzohen në 15 minutat e fundit të takimit, pas daljes me karton të kuq të Tanganga.

3-0 për vendasit përfundoi sfida në “Selhurst Park” me gola të shënuar nga Zaha dhe Edouard (dygolësh). Për t’u shënuar edhe dëmtimi I Eric Dier në minutat e para të ndeshjes