Transfertë e vështirë në Bullgari, Ballkani i Dajës sfidon sot Ludogorets në ndeshjen e kthimit

Ditën e djeshme, Partizani dhe Struga nuk arritën dot t’ia dilnin mbanë për t’u kualifikuar në raundin e dytë të kualifikuesve të Champions League. Sot në fushë do të zbresë Ballkani i Ilir Dajës.

Skuadra kosovare ka një detyrë të vështirë ndaj Ludogorets sepse duhet të mbajë rezultatin e marrë në Kosovë. Ballkani arriti të triumfojë në ndeshjen e parë të luajtur në shtëpi me rezultatin 2-0.

Megjithatë, nuk do të jetë aspak e lehtë sonte në orën 20:00, ku Ludogorets pret bë Bullgari të besuarit e Ilir Dajës. /oversport.tv