Tribuna e “Da Luz” e mbushur me “scout”, 35 klube ndjekin Benfica-Barcelona

Juventusi, Milani dhe Roma ishin prezentë dje në mbrëmje, përmes zbuluesve të tyre, në stadiumin “Da Luz” të Lisbonës për të ndjekur sfidën mes Benfikës dhe Barcelonës, që u fitua 3-0 nga portugezët.

E tregojnë gazetarët e “The Independent”, por tre klubet italiane kanë qënë në shoqëri të mirë.

35 klube të tjera ishin të akredituara me zbuluesit e tyre në këtë takim, më të mëdhenjtë e Europës ishin prezent në tribunat e “Da Luz”: të gjithë gjigandët e Premier Ligës, Bayerni, Borussia Dortmund, Atletico Madrid e shumë të tjerë.