Tronditje pankinash në Serie A: Shkarkohet i pari, një tjetër në rrezik

Tre ndeshje, tre humbe: Eusebio Di Francesco nuk është më trajner i Hellas Verona. Humbja e djeshme kundër Bologna ka qenë vendimtare.

Drejtuesit e klubit italian kanë marrë vendimin për ta shkarkuar trajnerin, duke e bërë kështu përgjegjës për rezultatet e dobëta.

Një tjetër trajner që mund të shkarkohet është Leonardo Semplici, i cili drejton skuadrën e Cagliari dhe që u mund në fundjavë nga Genoa 4-3 në shtëpi. / oversport.tv