U17 & U19: Kupa e Shqipërisë për moshat, goglat përcaktojnë rrugëtimin

FSHF ka hedhur sot shortin e Kupës së Shqipërisë për U17 dhe U19, kompeticion që rikthehet me ndeshje që nga 7 janari. Ndeshjet do të zhvillohen në kryeqytet, ndërkohë që në rast barazimesh gjithçka vendoset nga penalltitë.

Turi i parë vijon me 8, 9 dhe 10 janar. Në Kupën e Shqipërisë për moshat marrin pjesë 16 ekipe nga secila grupmoshë, konkretisht ato të renditura më mirë deri në javën e 13-të të kampionatit.

Çiftet gjysmëfinaliste përcaktohen me short të lirë. Më poshtë ju sjellim çiftet e përcaktuara nga shorti i sotëm:

TURI I PARË U-17
07.01.2021 / Ora: 10:00 KF Vllaznia – Sh.F. Pepa
07.01.2021 / Ora: 10:00 Brians – FC Besa

08.01.2021 / Ora: 10:00 Shënkolli – Football Republic
08.01.2021 / Ora: 10:00 KF Shkodra – FK Apolonia

09.01.2021 / Ora: 10:00 KF Tirana – KF Skënderbeu
09.01.2021 / Ora: 10:00 FC Internacional Tirana – Flamurtari FC

10.01.2021 / Ora: 10:00 Akademia e Futbollit – KF Teuta
10.01.2021 / Ora: 10:00 Shkëndija Tr. – Durrësi 04

TURI I PARË U-19
07.01.2021 / Ora: 12:00 KF Shkodra – FC Besa
07.01.2021 / Ora: 12:00 KF Vllaznia – KF Bylis

08.01.2021 / Ora: 12:00 FC Internacional Tirana – KF Teuta
08.01.2021 / Ora: 12:00 Shënkolli – Football Republic

09.01.2021 / Ora: 12:00 KF Tirana – KF Skënderbeu
09.01.2021 / Ora: 12:00 KF Partizani – Flamurtari FC

10.01.2021 / Ora: 12:00 Akademia e Futbollit – KF Butrinti
10.01.2021 / Ora: 12:00 Shkëndija Tr. – FK Apolonia

TURI I DYTË 8 SKUADRA U-17 DHE U-19
A8 – A1 (C 1)
A7 – A2 (C 2)
A6 – A3 (C 3)
A5 – A4 (C 4)

TURI I TRETË 4 SKUADRA U-17 DHE U-19
C4 – C1
C3 – C2

/ oversport.tv