United i dashuruar pas futbollit holandez, Ten Hag kërkon një tjetër yll të Eredivisie

Pasi ka blerë Lisandro Martinez nga Ajax dhe Tyrell Malacia nga Feyenoord, Manchester United kërkon të bëjë sërish pazar në Holandë, tek një tjetër klub i madh i këtij vendi.

Sipas asaj që shkruan “ESPN”, Erik ten Hag kërkon që të sjellë në Angli Cody Gakpo, sulmuesin anësor të PSV Eindhoven, që menaxhohet nga e njëjta agjenci që kujdeset për interesat e teknikut.

23-vjeçari është tashmë një garanci në futbollin holandez dhe jo më kot kartoni i tij vlerësohet rreth 40 milionë euro. / Oversport.tv

Foto: Manchester United, Facebook