VIDEO/ Deyverson lë nam, bën simulimin qesharak që u kthye viral në internet

Deyverson nuk ishte vetëm heroi i Palmeiras kundër Flamengo në finalen e Copa Libertadores. Autori i golit të fitores i habiti të gjithë në fundin e ndeshjes.

Pasi arbitri i ndeshjes e goditi lehtë në shpinë, 30-vjeçari u shtri në tokë, që të fitonte kohë dhe ta pësonte lojtari kundërshtar.

Simulimi i tij ishte qesharak dhe normalisht në rrjetet sociale videoja e atij momenti ka bërë xhiron ditën e sotme. / oversport.tv