VIDEO / Festë e çmendur për titullin e 19-të, tifozët kuqezi pushtojnë Milanon

Një festë e çmendur po bëhet në Milano, aty ku rrugët e qytetit janë të mbushura me tifozë kuqezi shoqërojnë autobusin e zbuluar që po çon në sheshin Duomo lojtarët e Milanit.

Skuadra është nisur nga “Casa Milan” dhe tifozët e kanë shoqëruar atë në çdo moment duke kënduar kore, festuar dhe duke ndezur fishekzjarrë.

I gjithë qyteti është në festë (në fakt vetëm tifozeria kuqezi) dhe gëzon titullin e 19-të në historinë e klubit. / Oversport.tv