VIDEO / Gafa e portierit në minutën e 95-të, i mohon fitoren skuadrës së tij

Gamba Osaka pëson një gol në minutat shtesë e tradhtuar nga një pakujdesi e portierit të saj.

Kei Ishikawa e harroi fare që kishte sulmuesin kundërshtar pas krahëve dhe ky i fundit i rrëmbeu nga pas topin dhe pasoi për shokun e skuadrës Leandro Damiao, që shënoi me portën e boshatisur.

Ishte minuta e 95-të e ndeshjes dhe Kawasaki Frontale arriti që të barazojë 2-2 ndeshjen kundër Gamba Osaka.

Gabimi i mbrojtësit ekstrem të Gamba Osakas është bërë viral në rrjet. / Oversport.tv

Foto:J.LEAGUE Official EN Twitter