VIDEO/ Guardado i Betis bëhet viral, tall keq rivalin që u godit në derbi

Andres Guardado, lojtari i Betis, është bërë viral në internet pas ndeshjes së sotme kundër Sevilla. Mesfushori qendror talli rivalin e tij, Joan Jordan.

Lojtari i Sevilla u godit dje me një send dhe derbi i Andaluzisë u ndërpre, ndërsa sot u luajt pjesa e mbetur e takimit dhe në fund përfundoi 2-1 për Betis që u kualifikua në çerekfinale të Kupës së Spanjës.

Guardado festoi në fund duke goditur veten me një shishe dhe më pas u shtri në tokë, duke tallur Jordan. / oversport.tv