VIDEO/ Kartoni i kuq në Irlandë bëhet viral, lajthit portieri i Glentoran

Karton i kuq që bëhet viral. Në Irlandë është bërë protagonist portieri i Glentoran, Aaron Mccarey.

Pasi skuadra e tij ka pësuar gol në minutën e 80-të, gol që ishte i barazimit për miqtë, ‘gardiani’ nuk ka duruar shumë.

Mccarey iu vërsul shokut të tij, Bobby Burns, dhe e rrëzoi në tokë. Arbitri i ndeshjes nuk e fali gjestin e tij antisportiv.

Portieri i Glentoran u detyrua të linte fushën e blertë dhe ta linte skuadrën e tij me dhjetë vetë. / oversport.tv