VIDEO/ Kastrati shënon dhe lë pa gjumë portierin, Çelhaka titullar në Kupë

Lirim Kastrati, pas goli të shënuar në Europa League me fanellën e Legia Warsaw, ka provuar shijen e golit edhe në Kupën e Polonisë.

Sulmuesi anësor, i blerë nga polakët te Dinamo Zagreb, ushtroi presing te portieri i Suwalki dhe e detyroi atë të gabonte.

Kastrati e devijoi topin në rrjetë dhe realizoi përmbysjen e rezultatit, pasi rivali kishte shënuar i pari.  Emreli më pas shënoi edhe golin e tretë dhe Legia u kualifikua me fitoren 3-1 që arriti.

Në këtë ndeshje nga minuta e parë në fushë ishte edhe Jurgen Çelhaka, i cili doli në përfundim të pjesës së parë. Nga minuta e 56-të u aktivizua edhe sulmuesi Ernest Muçi. / oversport.tv