VIDEO/ Kur VAR ndryshon ndeshjen totalisht, epike çfarë ndodh në Argjentinë

Huracan festoi dhe qau në pak minuta dhe për këtë mund të “akuzojë” VAR-in, pasi në minutën e 88-të të ndeshjes ndaj Barracas shënoi golin që e çoi ndeshjen 2-1.

Arbitri u sinjalizua për një faull të mundshëm dhe iu desh disa minuta për të vendosur. Goli nuk ishte i vlefshëm, pasi portieri i Hurracan në momentin e pasimit pretendohet se ka dalë jashtë zone.

Në këto kushte arbitri dha faull në favor të Barracas Central dhe Ivan Tapia shënoi nga goditja e dënimit në hyrje të zonës dhe i dhanë fitoren me rezultatin 2-1 skuadrës së tij. / oversport.tv

Foto: Screenshot, TNT Sport Vivo