VIDEO/ Një lojtar klasi për Stefano Piolin, ylli i Chelsea zbarkon në Milano

Milani ka nisur nga puna për sezonin e ardhshëm, me skuadrën që është grumbulluar për fazën përgatitore. Shumë shpejt nën urdhrat e Piolit do të vihet edhe Christian Pulisic, që do të jetë blerja e re e kuqezinjve në këtë merkato verore.

Sulmuesi amerikan ka zbarkuar në Milano aty ku do të zhvillojë fillimisht vizitat mjekësore e më pas do të firmosë kontratën e tij me Milanin. Pulisic do të firmosë një kontratë që do ta mbajë të lidhur me kuqezinjtë deri në vitin 2027, ndërsa do të përfitojë rreth 4 milionë euro në sezon.

Që në momentin që zbarkoi në Milano, Pulisic dha edhe një mesazh për tifozët e Milanit. “Përshëndetje tifozë të Milanit, jam Christian Pulisic. Sapo arrita në Milano dhe jam i lumtur që jam këtu. Mezi po pres të jem pjesë e juaja”, u shpreh Pulisic në videomesazhin e tij. /oversport.tv