VIDEO/ Phil Foden përfshihet në një sherr masiv, goditet mamaja e tij

Mbetet akoma për tu sqaruar nëse disfata e djeshme të Manchester City përballë Tottenham ka qenë shkaku i një zënke në një klub nate të Mançesterit, që ka patur si protagonist Phil Foden dhe mamanë e tij.

Në një video të publikuar në Twitter nga “London & UK Crime” fillimisht shihet lojtari që fshihet në një dhomë i mbrojtur nga nëna e tij.

Më pas, kur kjo e fundit goditet, mesfushori anglez ndërhyn dhe përfshihet në sherr i ndihmuar edhe nga persona të tjerë. / Oversport.tv

Foto: Manchester City Twitter