Vjen dhe zyrtarizimi, Goncalo Guedes rikthehet të luajë të Benfica

Tashmë ka ardhur dhe zyrtarizimi, Goncalo Guedes është lojtari më i ri i Benfica. Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi portugez me anë të një postimi në rrjetet sociale të tyre, në të cilën Guedes ka veshur fanellën e kuqe.

Sulmuesi portugez është zyrtarisht pjesë e Benfica si një lojtar i huazuar deri në fundin e sezonit aktual. 26-vjeccari ka një kontratë me Ëolverhampton që i mban të lidhur deri në vitin 2027.

Benfica ka përforcuar sulmin e tyre me rikthimin e Guedes në shtëpinë e tij. Rikujtojmë se 26-vjeccari u formua si lojtar në klubin luzitan përpara se të transferohej te Paris Saint Germain. /oversport.tv

Foto: Sport Lisboa e Benfica, Facebook