Vjen largimi i parë në Superiore, Renato Arapi nuk është më trajner i Teutës

Është larguar trajneri i parë në Superiore për këtë sezon, teksa skuadra e Teutës për shkak të rezultateve të dobëta në 3 ndeshjet e luajtura deri tani ka vendosur të ndërpresë kontratën me Renato Arapin.

Lajmin e ka bërë të ditur vetën klubi durrsak nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku tregohet se palët kanë shkëputur marrëveshjen mes tyre.

“Renato Arapi nuk do të jetë më trajner i Teutës. Klubi i futbollit Teuta dhe tranjeri Renato Arapi kanë shkëputur marrëveshjen. Falenderojmë tranjerin Renato Arapi për gjithçka që ka bërë për ekipin tonë, dhe i urojmë shumë suksese në të ardhmen”, shkruan Teuta në rrjetet sociale. / Oversport.tv