Wijnaldum: Ende nuk kam vendosur për të ardhmen, duhet të vlerësoj çdo opsion

E ardhmja e Georginio Wijnaldum në Romë është ende e pasigurt, pasi në fund të sezonit ai do të rikthehet te PSG nga huazimi. Mesfushori holandez ka folur në një intervistë për të ardhmen e tij dhe për situatën e dëmtimeve që ka kaluar.

“Pasiguria është e bezdisshme, edhe për familjen time. Të gjithë do të preferonin qartësinë, unë zgjedh në bazë të ndjenjave të mia. Nëse do të mendoja se kisha nevojë ose doja të shkoja në Holandë, do ta bëja këtë zgjedhje, por ende nuk e kam vendosur.

Më duhet të vlerësoj të gjitha opsionet, por dua të luaj sepse nuk e kam bërë praktikisht për dy vite. Është normale që argëtimi zvogëlohet kur pëson një dëmtim. Unë jam argëtuar shumë gjatë gjithë këtyre viteve, aq shumë për ta parë si një gjë normale, por nuk është e dukshme të argëtohesh.

Kur lëndohesh nuk ndihesh pjesë e ekipit. Kur lëndohesh dhe mund të luash sërish, je shumë i lumtur. Fillimisht fillova të luaj përsëri 10 minuta, pastaj 20 dhe në fund gjithnjë e më shumë. Pastaj lëndova kofshën time dhe ishte shumë e bezdisshme.” – u shpreh Wijnaldum. /oversport.tv

Foto: AS Roma, Facebook